Bodrum İçinde Peyzaj Hizmeti

Bodrum içinde peyzaj hizmeti almak yazlık bir yer olduğu için önemlidir. Peyzaj dünya yüzeyinin bir kerede tek bir yerden görülebilen bir parçasıdır. Belirli bir alanı işaretleyen veya karakteristik olan coğrafi özelliklerden oluşur.

Coğrafyacılar sözcüğü sanatçılardan ödünç aldılar. Manzara resimleri antik Roma döneminden beri var olmasına rağmen (peyzaj freskleri Pompeii’nin harabelerinde mevcuttur), Kuzey Avrupa’da Rönesans sırasında yeniden doğdular. Ressamlar manzaradaki insanları veya sahneleri görmezden geldi sanat ve toprağın kendisini resimlerin konusu haline getirdi.

Schluter özellikle doğal peyzajlar ve kültürel peyzajlar hakkında yazan ilk bilim adamıydı. Doğal bir peyzaj, dağlar, tepeler, ovalar ve platolar, göller, akarsular, topraklar (kum veya kil gibi) ve doğal bitki örtüsü, doğal peyzajların diğer özellikleridir.

Peyzaj mimarlığı, doğal bir peyzajın özelliklerini planlama ve değiştirme çalışmasıdır. Bu genellikle halka açık parklar ve bahçeler şeklini alır. New York City’deki devasa halka açık park olan Central Park, genellikle kentsel peyzaj mimarisinin ideal bir örneği olarak anılmaktadır.

Yıllar boyunca bahçemizde birçok farklı peyzaj müteahhiti kullandık (bazıları diğerlerinden daha iyi). Hizmetleri, çim bakımı ve ağaç işlerinden, biçme ve bahçe işlerine kadar uzanıyordu (artı aradaki pek çok şey).

Peyzaj mimarları tarafından sağlanan başlıca hizmet türleri nelerdir? Peyzaj hizmetleri sunan müteahhitler hem peyzaj kurulumu hem de peyzaj bakım görevlerinde yardımcı olabilir. Bunlara peyzaj tasarımı, sert peyzaj kurulumu, biçme ve bahçe işleri, ayrıca sulama tesisatı, haşere kontrolü, araba yıkama ve kar temizleme dahildir. Peyzaj çatısı altında sunulan hizmetlere detaylı bir göz atalım, bir sonraki peyzaj mimarını işe alırken neye ihtiyacınız olduğuna dair bilinçli bir karar verebilirsiniz.

Çim bakımı, biçme, kenar düzeltme, koruma (örneğin kurtçuklara karşı) ve beslemeyi içerir. Çimlerinizin ekstra bakıma ihtiyacı varsa, bir çim yenileme uzmanı da bulabilirsiniz. Bir biçme makinesiyle ilgilenmek veya tüm kesimleri yönetmek zorunda kalmamak gerçek bir bonus.

Yatak bakımı yabani otların ayıklanması, toplanması, ölü başlık ve ölü bitkilerin çıkarılmasını içerir. Mülkünüzün her zaman düzenli görünmesini sağlamanın harika bir yolu. Budama, bahçenizin temiz görünmesini sağlamanın başka bir iyi yoludur. Bu, bitkileri, ağaçları ve korunmayı içerebilir.

Peyzaj tasarımı, bahçeniz için doğru bitkileri seçmekten büyük bir zorlu peyzaj projesi planlamaya kadar her şey olabilir. Uzman bahçe tasarımcıları, drenaj gibi sorunları çözebilir ve hatta pergola gibi dış mekan yapılarının tasarımına yardımcı olabilir. Yerel ikliminizi avucunun içi gibi bilmeli ve mükemmel ekim planını tasarlayabilmelidirler.

Bodrum İçinde Peyzaj Kurulumu

Bazı insanlar sadece bahçelerinin bakımına yardımcı olacak uzman bir ekibe ihtiyaç duyarken, diğerleri o bahçeyi onlarla birlikte oluşturmaya yardımcı olacak birini arıyor. Peyzaj kurulum hizmetleri, mimar, mühendis ve inşaat işçilerinin avlu eşdeğeridir.

Bu yeni bir çiçek tarhı kurmak ve dayanıklılık bölgeniz için doğru bitkileri seçmek olabilir. Ya da yeni bir yol ya da veranda gibi daha yapısal bir şeye ihtiyacınız olabilir. Profesyonel peyzaj mimarları, hayalini kurduğunuz bahçeyi elde etmenize yardımcı olabilir ve herhangi bir evrak işinde size yardımcı olabilir.

Bahçenizde çimenler ve yataklardan çok daha fazlası var ve sert peyzaj kurulumu, bahçenize hem pratik işlev hem de estetik çeşitlilik katan patikalar, teraslar, araba yolu, basamaklar vb. Ön basamaklardan özel bir basketbol sahasına (yalnızca büyük bahçeler) kadar çok çeşitli zorlu parkur fırsatları var.

Bahçeniz veya seranız için eksiksiz bir sulama sistemi kurmak kolay değildir ve biraz uzman yardımı almak iyidir. Peyzaj mimarları yeni sisteminizi tasarlayabilir, tedarik edebilir, kurabilir, devreye alabilir ve bakımını yapabilir ve hatta sulamaya daha çevreci bir yaklaşım için bir yağmur suyu toplama sistemi geliştirebilir.

Bahçeniz tasarlanıp oluşturulduktan sonra bakıma ihtiyacı vardır. Bahçemizde çalışarak vakit geçirmeyi seven bizler bile bazı işlerde biraz desteğe ihtiyaç duyar. Sebze yetiştirmeyi seviyor olabilirsiniz, ancak biçme gibi normal işler için fazla zamanınız yok. Ya da belki bahçenizin tepesinde güzel bir şekilde duruyorsunuz, ancak yılda iki kez yapılan temizlik için yardıma ihtiyacınız var.

Peyzaj bakım hizmetinin size yardımcı olabileceği birkaç yol:

Çim Biçme ve Budama: Düzenli biçme, çimlerinizin harika görünmesini sağlar. Bir peyzaj mimarı, bu kenarlardan ve garip köşelerden güzel bir iş çıkarırken, işten sonra da temizler. Düzenli bir sözleşmeniz varsa, bir çim biçme makinesine sahip olmanız bile gerekmeyebilir! Bakım ekibiniz, besleme veya yenilemeyi içeren bir çim bakım hizmeti bile sunabilir. Profesyonel düzeyde çim biçme, hızlı bir iş değildir.

Bodrum içinde peyzaj hizmeti almak için şimdi bize ulaşın!